26 Mayıs 2006

Klavuz ve Çukurova

Kategori: DantelDanteli yeni öğrenenler için oldukça basit bir örnek. Dört küçük motif birleştirilerek oluşturulan form istenildiği kadar büyütülebilir ve kenarına zincirle çerçeve yaparak tamamlanabilir.Size Klavuz olabileceği düşündüğüm için bu adı verdim.Yaz Çukurovaya birdenbire geliverdi. Daha şimdiden 40 dereceyi gördük. Kışa kadar eriyeceğiz gibi gözüküyor. Sıcak yörelerde yaşamayanların tahmin etmesi oldukça güç ama bir örnek vermek istersem, yolda yürürken, sıcak yüzünden eriyen asfalta ayakkabılarımız yapışdığını ve izi kaldığını söyleyebilirim. Varın gerisini siz düşünün.Özellikle hafta sonları burası hayalet kente döner ve imkanları olanlar yayla evlerine ve yazlıklarına taşınırlar.Benim gibi çalışanların işi zor gözüküyor yine.Hepinize iyi bir hafta sonu diliyor, kucak dolusu sevgiler gönderiyorum sevgili arkadaşlarım. Posted by Picasa6 yorum:

candan dedi ki...

Vallahi öyle ben akşam eridim bile:)Bu ne sıcak dedim,küresel ısınma kendini iyiden iyiye hissettiriyor:)evet asfalttan buhar çıkacak kadar sıcak günler olacak şüphesiz:)))
Danteli yeni öğrenen ben bu kılavuzu deniyeceğim teşekkürler kılavuzladığın için:)
İyi bir hafta sonu diliyorum ama çokkkk sıcakm olacakkkk çokkkk:)))
çokkk öpüyorummm

NAZLICA dedi ki...

Candan Çukurova beter bir yaz yaşayacak, Mersin biraz daha serin gibi. Hafta sonları Tırtar yolculuğum başlayacak benim, geçerken el sallarım sana:)))) Hakikaten yapmayacak olsan da bu tür işleri (boş zamanlarda) öğrenmende fayda var. Bir gün geliyor lazım oluyor. Hevesinden dolayı kutluyorum seni akide şekeri.Ben de çok öptümmmm

berrince dedi ki...

Sıcaklarda Allah yardım etsin. Danteller hoş.
Sevgiler,

Serpilce dedi ki...

Sevgili Nazlı'm,
Allah yardımcınız olsun.

Oğlum Mersin'de yaşıyor,yiğenim Adana'da okuyor.Candan'da Mersin'de oturuyor.
Ah bir imkanım olsada sizlere azıcık serinlik gönderebilsem,evet gerçekten işiniz çok zor.

Rahatsızlığım nedeniyle bloğumu ve bloğları ihmal ettim.en yakın zamanda görüşmek üzere.
Sevgiyle ve sağlıkla kal.

nsevil dedi ki...

canım çok şık ve sade.tabi ben dantel değilde başka şeyler düşündüm hemen..

İncik Boncuk dedi ki...

Bizim buralar da cok cabuk ısındı. Sizin oralarda işiniz zor tabii. Serin gunler dilerim :)