4 Aralık 2006

Ömür Dediğin Bir Gündür


Sevgili Arkadaşımız, benim Akidem Candan'ın anneciğini kaybetmesi beni derinden üzdü. Birçok arkadışımızla yüz yüze görüşemesek de blog kanalıyla ve mesajlarla bir yakınlık hissediyorum. Akidem de böyle bir yakınım oldu.Hayat ne garip, ben onun yazdığı esprilerle dolu Pazar sayfasını neşe ile okurken, o sevgili anneciğinin ölümünün şokunu yaşıyormuş. Ben Akidemi, güçlü hayata bağlı ve sevgi dolu bir insan olarak tanıdım. Anneciği böyle bir yavru yetiştirdiği için belli ki çok sevgi dolu muhteşem bir insan. Anısı önünde saygı ile eğiliyorum.Allah sevdiği kullarının incitmeden canını alırmış, öyle olduğunu biliyorum. Cennet mekanı olsun. Akideme de çok büyük güç, sabır diliyorum. Hepimizin er ya da geç tadacağı bu üzüntüler dayanışma ile hafifleyebilir kuşkusuz.Akidem senin yanındayım, güçlü olduğunu biliyorum. Sonsuza kadar geçmeyecek bu üzüntü ama hafifleyecek inan.

Bloğuma birşeyler eklemek için açtığımda bu acı haberle karşılaştım Sevgili Arkadaşlarım. İçimden başka birşey paylaşmak gelmedi.


Ömür dediğin üç gündür,
Dün geldi geçti, yarın meçhuldür,
O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Akidem Candan'a ben de sizin sayfaniz araciligiyla ve ayni aciyi derinden yasamis biri olarak bassagligi ve sabir diliyorum. Hayatin en zor kabullenilen gercegini erken yasta kabullenmeyi ogrenmek gercekten zor..
Sevgiyle
Sanem

sennur dedi ki...

Sevgili Nazlım,
Ne doğru şeyler söylemişsin, ömür dediğin, bu gün gerçekten. Onun için her günün değerini bilmeli, seni seviyorum demeli. Çünkü yarın olmayabiliyor. Herkese sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum.
Ve aşkım aşkıma buradan tekrar sabır, anneciğine rahmet diliyorum.
Seni tonton teyzemi koccaman kucaklıyorum.

akçahan dedi ki...

Nazlıcığım çok güzel ifade etmişsin, ömür dediğin bir gün o da yaşadığımız andır esasında. Candan'ın inşallah hepimiz yanındayız, ben de Onun güçlü olduğuna ve Rabbimin sabır vereceğine inanıyorum. Sevgilerimle.

Serpilce dedi ki...

Candan'ıma
Allahtan sabırlar diliyorum.
Allah rahmet eylesin.
Anneciğinin mekanı cennet olsun.