19 Ekim 2005

[Dantel] Ara Danteli

Kategori: Dantel

Ara danteli olarak yaptığım bu örnek, değişik renkli kumaşlarla ve farklı örtülerde çalışılabilir. Bohça,kırlent,masa örtüsü vs. Bohça arası olarak işledim bunu. Ama sandıkda beklemesine de hiç gönlüm razı olmuyor. Yapmak isteyenler umarım bunu dikkate alırlar,hergün kullanabilecekleri örtülerde değerlendirirler.

 • Yakın Görünüşü


 • --
  Posted by NAZLICA to Dantel at 10/19/2005 09:44:00 AM

  7 yorum:

  tuhfe dedi ki...

  Ne güzellikler neler görüyorum. Ellerine sağlık çok zarif görünüyor.
  Sevgiler.

  Serra dedi ki...

  bak ben bunu da gormemistim Nazli. Hakikaten dedigin gibi kullanalim dantellerimizi, elislerimizi. Tama bir kismini bizden sonraki kusaklara da aktaralim da, sadece kumasi/ danteli degil, onu severek kullanmayi da ogretelim. Ee nasil olucak bu, annesinden gorup de olucak. Velhasil kullanalim diyorum.:))

  NAZLICA dedi ki...

  Tuhfe diline sağlık senin de.
  Serra aynen öyle, aileden alınan kültür, gelenek ve görenekler baskın oluyor insanın hayatında. Elimizden geldiğince yaşatmalıyız.

  akçahan dedi ki...

  Bence de herşey sandık bekçisi olmamalı,Sivas tabiriyle.Çok hoş bir bohça, ellerine sağlık.Bir yere örtü olarakta kullanılamazmı? Sevgiler

  sennur dedi ki...

  İki gündür yorumlarına girmek için debeleniyorum. Bugün başardım...
  Bohça için yapılan dantallare doğrusu ben de acıyorum. Onca emek çekmece içinde kapalı kalıyor.Dört köşeye de yapıp, ileride örtüolarak da kullanılması daha akıllıca bence.
  Sevgiyle kal.

  Argentice dedi ki...

  Speaking of polymer clay, I thought I mention you can make some beautiful silver beads and jewellery with Precious Metal Clay from Argentice. Thanks.

  NAZLICA dedi ki...

  Akçahan, Nur; Teşekkürler, bende örtü olarak kullanmayı düşünüyorum.Nur ben de anlayamadım niye girilemiyor bloğa.Netten olabilir diye düşünüyorum.İlgine teşekkürler.